Дрова для шашлику: як заготовити та зберігати вдома
Осінь – ідеальний час заготовити дрова для шашлику. По-перше, саме зараз варто обрізати фруктові дерева, а ця деревина найкраще підходить для смаження м'яса. По-друге, восени рух соку зупиняється, тому деревина сухіша, ніж у теплу пору року.
Зніміть кору
Якщо ви обрізаєте нефруктові породи дерев, наприклад, дуб або березу, то спробуйте максимально видалити з них кору. При згорянні з неї виходить багато золи, яка заб'є вугілля і заважатиме їм віддавати жар.
Якщо кора повністю не знімається, приберіть дрова на просушування як є. Її залишки зняти буде простіше, коли деревина повністю висохне.
Розпиляйте за розміром
Шашлик на вугіллі готується в середньому 25-30 хвилин. Щоб на цей час вистачило вугілля, закладені в мангал дрова повинні бути приблизно однакового розміру. Ідеальний розмір розпиляних шматків – 20-30 см у довжину та 7-12 см у діаметрі. Якщо поліна будуть меншими – вони швидко згорять, не давши достатньо вугілля, більшими – горітимуть нерівномірно: верхня частина поліна вже перетвориться на вугілля, а внутрішня ще горітиме.
Розкладіть по породах
Якщо ви обрізаєте у саду плодові дерева різних порід, гілки від них не змішуйте разом. По-перше, для різного м'яса краще вибирати певні сорти деревини. По-друге, у різних порід дерев різна щільність, тому горітимуть вони з різною швидкістю. Вугілля, необхідне для приготування шашлику, формуватиметься з різною швидкістю, що не дозволить отримати достатньо стійкий жар.
Просушіть у тарі
Дрова для шашлику мають бути повністю сухими. Сирі поліна при горінні дадуть багато кіптяви та диму, тому шашлик вийде сухим. Крім того, вологі дрова горять нерівномірно, в результаті якісь шматочки м'яса у вас можуть згоріти, а якісь вийдуть сирими.
Визначити, чи достатньо просохли дрова, можна за звуком. Стукніть поліна один об інший, якщо звук дзвінкий – вони просохли достатньо.
Слідкуйте за терміном зберігання
У дров з фруктових порід дерев є свій термін придатності. Кращими вважаються ті, які не старші одного-двох років. Справа в тому, що сухі дрова плодових дерев через два роки втрачають свій аромат, а фруктовий сироп повністю випаровується. Тому «прострочені» поліна не виділяють солодкуватий дим і на м'ясі не з’являється ароматна скоринка.
Сподіваємося, наші поради дозволять вам не тільки правильно підготувати дрова, а й зберегти їх до моменту приготування ваших кулінарних шедеврів.