Дрова для шашлику: як заготовити та зберігати вдома

Осінь – ідеальний час заготовити дрова для шашлику. По-перше, саме зараз варто обрізати фруктові дерева, а ця деревина найкраще підходить для смаження м'яса. По-друге, восени рух соку зупиняється, тому деревина сухіша, ніж у теплу пору року.

Зніміть кору

Якщо ви обрізаєте нефруктові породи дерев, наприклад, дуб або березу, то спробуйте максимально видалити з них кору. При згорянні з неї виходить багато золи, яка заб'є вугілля і заважатиме їм віддавати жар.

Якщо кора повністю не знімається, приберіть дрова на просушування як є. Її залишки зняти буде простіше, коли деревина повністю висохне.

Розпиляйте за розміром

Шашлик на вугіллі готується в середньому 25-30 хвилин. Щоб на цей час вистачило вугілля, закладені в мангал дрова повинні бути приблизно однакового розміру. Ідеальний розмір розпиляних шматків – 20-30 см у довжину та 7-12 см у діаметрі. Якщо поліна будуть меншими – вони швидко згорять, не давши достатньо вугілля, більшими – горітимуть нерівномірно: верхня частина поліна вже перетвориться на вугілля, а внутрішня ще горітиме.

Розкладіть по породах

Якщо ви обрізаєте у саду плодові дерева різних порід, гілки від них не змішуйте разом. По-перше, для різного м'яса краще вибирати певні сорти деревини. По-друге, у різних порід дерев різна щільність, тому горітимуть вони з різною швидкістю. Вугілля, необхідне для приготування шашлику, формуватиметься з різною швидкістю, що не дозволить отримати достатньо стійкий жар.

Просушіть у тарі

Дрова для шашлику мають бути повністю сухими. Сирі поліна при горінні дадуть багато кіптяви та диму, тому шашлик вийде сухим. Крім того, вологі дрова горять нерівномірно, в результаті якісь шматочки м'яса у вас можуть згоріти, а якісь вийдуть сирими.

Визначити, чи достатньо просохли дрова, можна за звуком. Стукніть поліна один об інший, якщо звук дзвінкий – вони просохли достатньо.

Слідкуйте за терміном зберігання

У дров з фруктових порід дерев є свій термін придатності. Кращими вважаються ті, які не старші одного-двох років. Справа в тому, що сухі дрова плодових дерев через два роки втрачають свій аромат, а фруктовий сироп повністю випаровується. Тому «прострочені» поліна не виділяють солодкуватий дим і на м'ясі не з’являється ароматна скоринка.

Сподіваємося, наші поради дозволять вам не тільки правильно підготувати дрова, а й зберегти їх до моменту приготування ваших кулінарних шедеврів.

ЧИТАТИ ТАКОЖ

Справжній узбецький плов у казані

Охоче ділимося з вами рецептом справжнього узбецького плову, який ви точно зможете повторити.

Детальніше
Як смажити стейк на мангалі?

Приготувати смачний та ароматний стейк на мангалі дуже просто, головне знати деякі секрети та особливості приготування. Ми розповімо, як приготувати стейк на мангалі не гірше ніж професійний шеф-кухар, а може навіть краще.

Детальніше
Дрова чи вугілля для мангалу?

Існує думка, що дрова краще, проте не все так категорично. Пропонуємо розібратися в цьому питанні та вирішити для себе, що ж насправді варто обирати і в якій ситуації.

Детальніше
Гарячі напої на мангалі: кращі зимові рецепти

Пропонуємо вам приготувати дещо несподіване, а саме – гарячі напої. Вони чудово доповнять вечерю та зігріють в зимовий період.

Детальніше
Бургери на мангалі – рецепт ідеальної закуски

Бургери – одна з найпопулярніших закусок у всьому світі. Їх полюбляють і дорослі, і діти, бо вони поживні і швидко втомлюють голод, особливо на природі. Проте мало хто готує бургери на мангалі. І дарма!

Детальніше
Рецепт справжнього кулешу в казані на мангалі

Ми знайшли оригінальний рецепт козацького кулешу з деякими забутими інгредієнтами. Готувати страву можна, як на печі, так і на відкритому вогні

Детальніше
Рецепти страв у казані на багатті

Полюбляєте готувати страви в казані на природі? Пропонуємо вам декілька нетипових рецептів страв у казані, які дозволять вам ближче познайомитися з української, грузинською та угорською кухнею.

Детальніше
Цікаві рецепти приготування люля-кебаб на мангалі

Пропонуємо вам рецепти простої та незвичайної страви – люля-кебаб на мангалі. Додайте до нього смажені на грилі овочі, пляшечку гарного грузинського вина – і теплий тематичний вечір вам гарантовано.

Детальніше
10 порад для вибору мангалу

Як вибрати мангал, щоб відпочинок та готування страв на природі приносили лише радість та задоволення? Ми поділимося основними правилами, які допоможуть підібрати оптимальне для вас рішення.

Детальніше
Незвичайні страви, які можна приготувати на мангалі

Впевнені, що ці цікаві страви на мангалі не залишать байдужими ні вас, ні ваших гостей. Слідкуйте за статтями на нашому блозі, де регулярно публікуємо рецепти смачних страв на мангалі.

Детальніше
Як уникнути появи корозії на поверхні мангалу

Як врятувати мангал від іржі та корозії? Найпростіший спосіб - це дотримуватися правил догляду, щоб запобігти корозії. Про це ми розповімо докладніше.

Детальніше
Як правильно проводити перше обпалювання мангалу чи печі

Перший випал допомагає загартувати це термостійке покриття та підготувати виріб до наступних температурних навантажень. Крім цього, така первинна термообробка допомагає позбутися зайвих запахів, пилу, мікротріщин, які незмінно з'являються на стінках у процесі виробництва.

Детальніше
Рецепт найкращих реберець барбекю на грилі

Бажаєте приготувати найсоковитіші та апетитні свинячі реберця на грилі? Наша добірка рецептів допоможе вам зробити м'ясо м'яким та ніжним, при цьому на маринування піде зовсім небагато часу.

Детальніше
ТОП-3 рецепти риби на мангалі

З цими рецептами ви гарантовано зможете приготувати ідеальну рибку, навіть якщо вирішили це зробити вперше. 

Детальніше
Як самостійно почистити мангал

Ми допоможемо вам розібратися з основними правилами чищення мангалу та решітки-гриль, а також поділимося лайфхаками, які використовують шеф-кухарі.

Детальніше