Дрова чи вугілля: що краще для мангалу?
Що краще обрати для мангалу: дрова чи деревне вугілля? З цим питанням стикався, напевно, кожен власник мангалу чи барбекю. Існує думка, що дрова краще, проте не все так категорично. Пропонуємо розібратися в цьому питанні та вирішити для себе, що ж насправді варто обирати і в якій ситуації.
Які дрова обрати для мангалу?
Дрова ви можете купити в спеціалізованих магазинах або заготовити самостійно. Важливо пам’ятати про те, що для мангалу слід використовувати лише дрова листяних породи дерев. Ні в якому разі не кладіть до багаття хвою: сосна, ялинка, смерека, ялівець, тощо. Вони мають специфічний аромат та можуть зіпсувати будь-яку страву.
Щоб вірно обрати дрова для барбекю, слід спочатку визначитися з меню, бо для кожної страви є свої породи дерев:
- вишня – доповнює ароматом баранину та качку;
- вільха – ідеально підкреслює страви з риби, а саме з лосося та форелі, а також м’ясо індички та курки;
- яблуня – поєднується зі свининою, дичиною та морепродуктами;
- дуб – пасує до всіх видів м’яса;
- клен – надає особливого аромату свинині, курці та морепродуктам;
- береза – універсальний варіант, який доповнить курку та всі види м’яса.
Також не варто забувати про товщину дров. Наприклад, для страв, які довго готуються, наприклад, шашлик, обирайте товсті гілки, які зможуть довго тримати жар. А от для риби, морепродуктів та курки краще брати тонкі гілочки, які швидко дійдуть до потрібної температури.
Шанувальники страв, приготованих на мангалі, впевнені, що саме дрова надають стравам впізнаваний аромат та смак. То ж якщо ви не поспішаєте і приготування на мангалі для вас щось подібне до медитації – сміливо обирайте дрова.
Деревне вугілля – коли варто обирати?
Деревне вугілля з’явилося не так давно, проте вже змогло знайти своїх прихильників. Головні переваги цього «джерела жару»: швидке розпалювання та компактність. Це ідеальний варіант, коли немає достатньо часу на підготовку або на дворі сира та прохолодна погода.
Декілька порад по вибору вугілля:
- Завжди купуйте вугілля тільки в перевірених місцях та спеціалізованих магазинах, інакше ризикуєте придбати брудне вугілля з пилом.
- Не варто використовувати рідину для розпалювання. Справа в тому, що це хімія, щоб нам не намагалися довести виробники. Краще для розпалювання обрати папір або спеціальний стартер.
- Про готовність вугілля ви зможете дізнатися по білому попелу, який його вкриє.
- Хочете додати страві аромат? Попередньо варто замочити грудку деревної тріски на 20 хвилин, а потім розподілити її по вуглях. Тріска буде довго тліти та наповнить страву необхідним вам ароматом.
Що ж краще: дрова чи вугілля?
Все залежить від ситуації та часу, який ви маєте в своєму розпорядженні. Якщо страву на мангалі слід приготувати швидко – краще обрати деревне вугілля. Коли метою є не сама страва, а процес приготування – обирайте дрова. В будь-якому випадку запасливий хазяїн буде мати у своєму розпорядженні і дрова, і вугілля.