Гарячі напої на мангалі: кращі зимові рецепти
Полюбляєте страви на мангалі? Пропонуємо вам приготувати дещо несподіване, а саме – гарячі напої. Вони чудово доповнять вечерю та зігріють в зимовий період.
Глінтвейн класичний
Нам знадобиться:
- червоне сухе вино – 1 пляшка;
- мед (або цукор) – 150 г;
- гвоздика – 12 бутонів;
- кориця – 1 паличка;
- коньяк або ром – 300 мл;
- лимон – 1 шт.
Головний секрет приготування глінтвейну полягає в тому, що він не має кипіти. Його температура має бути не вище 65-70 ºС. Вино перелити у велику ємність, додати мед (цукор), гвоздику, корицю, а також коньяк або ром. Якщо бажаєте приготувати менш міцний напій, ром можете не додавати. Лимон помийте, наріжте крупними кільцями та покладіть у вино. Також можна додати апельсин.
Нагрійте вино зі спеціями та проваріть протягом 5-7 хвилин, постійно помішуючи. Пам’ятайте, глінтвейн не можна доводити до кипіння, інакше випарується спирт і напій перетвориться на гарячий компот.
Бажаєте урізноманітнити рецепт? Замініть червоне вино білим і додайте ягід обліпихи. Смачно і корисно.
Грог
Нам знадобиться:
- міцний солодкий чай – 1 л;
- коньяк – 5 ч.л.;
- ром – 5 ст.л.
Грог вважається традиційним англійським напоєм, який вперше приготували моряки, які хотіли зігрітися. Вони назвали його на честь адмірала Едварда Грога, та напій став настільки популярним, що його почали готувати далеко за межами Англії. Дійсно, грог чудово зігріває, особливо в осінньо-зимовий період.
Готується досить просто: у міцний солодкий чай додаємо коньяк та ром, доводимо до кипіння та розливаємо по келихах.
Щоб урізноманітнити рецепт, можна замінити чай на свіжозварену каву, додати цукор, ром, коньяк та навіть трохи лікеру «Бейліз».
Карибський кавовий пунш
Нам знадобиться:
- кава свіжозварена – 750 мл;
- ром Bacarda Carta Blanca – 100 мл;
- цукор – 100 г;
- гвоздика – 5 шт;
- цедра одного апельсина;
- збиті вершки.
Спочатку варимо каву. В залежності від кількості людей розраховуйте 2 чайні ложки кави на 200 мл окропу. Тільки но кава почне кипіти, зніміть її з вогню та перелийте в окремий посуд, в якому будете готувати пунш. Кавову гущу треба процідити.
У свіжозварену каву додаємо ром, гвоздику, цедру та цукор. Все добре перемішуємо та ставимо на вогонь. Помішуючи варимо ще 10 хвилин, але не доводимо до кипіння. Готовий пунш розливаємо по келихах та прикрашаємо збитими вершками.
Імбирне пиво
Нам знадобиться:
- імбир – 3-4 кореня;
- цукор – 10 ст.л.;
- лимони – 3 шт.;
- газована мінеральна вода – 1 л;
- листя м’яти, лайм для прикрашання.
Незважаючи на те, що в назві є слово «пиво», це безалкогольний напій, який смакуватиме і дорослим, і дітям. До того ж, він дуже корисний і чудово зможе підтримати імунітет у зимовий період року.
Свіжий імбир треба натерти у казанок, додати цукор та лимонний сік. Все добре розім’яти виделкою та залити мінеральною водою. Залишити на 5 хвилин, а потім процідити через сито. Подавати можна, як холодним так і теплим, розігрівши суміш на вогні.
Сподіваємося, наші рецепти напоїв зможуть урізноманітнити вашу вечерю біля вогню. Ще більше цікавих рецептів на мангалі шукайте у нашому блозі.